"Єрусалим Землі Руської": У Софійському соборі виявлені графіті на польській, чеській, німецькій, англійській і латинській мовах (фотофакт)

Ці графіті — фрагменти молитов, а також імена людей, які їх написали...

Об этом сообщает press-ua.in.ua со ссылкой на СМИ.

Нещодавно в найстарішому зі збережених храмів України — в Софії Київській (в минулому році цього собору виповнилося 1000 років) — відсунули від стіни старовинний кіот (спеціальний шафа для ікон), щоб відправити в реставраційну майстерню. Завдяки цьому стала доступною для дослідження ділянка стіни, яка була закрита цим кіотом. На свій подив, вчені виявили на ній графіті чеською, польською, німецькою та англійською мовами, а також латиніою, передають Патріоти України з посиланням на Факти.

- Вони зроблені в XVII столітті, — заявив заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» доктор історичних наук В’ячеслав Корнієнко. — Ці графіті — фрагменти молитов, а також імена людей, які їх написали. У XVII столітті багато найманих солдатів з сусідніх з Річчю Посполитою країн наймалися на службу до польського кроля. За їхніми іменами можна визначити, з конкретно яких регіонів Німеччини та Чехії вони родом. А ось з англійцем Робертом Віллером такої визначеності немає. Взагалі, знайти інформацію про авторів графіті вкрай проблематично, оскільки не збереглося документів про людей, що служили в Києві польському королю в XVII столітті. Що ж стосується знайдених графіті, то їх ще має бути, як слід вивчити.


Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/ierusalym-zemli-ruskoi-u-sofiiskomu-sobori-vyiavleni-hrafiti-na-polskii-cheskii-nimetskii-anhliiskii-i-latynskii-movakh-fotofakt-298143.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя